Adalet Bakanlığı 2020 Görevde Yükselme Sınavı (2020 GYS)


Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Meclis Plan ve Bütçe Komisyonunda yaptığı açıklamada, 2020 yılında görevde yükselme (
Adalet Bakanlığı 2020 GYS
) sınavının yapılacağını söyledi. Adalet Bakanlığı 2020 Görevde Yükselme Sınavı (2020 GYS)

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül,
Meclis Plan ve Bütçe Komisyonunda
, görevde yükselme sınavına ilişkin olarak şunu söyledi:

2020 yılında içinde görevde yükselme sınavı açacağız
. Şuan çalışmakta olan personelimizin bu görevde yükselme sınavına girmesini sağlayacağız ve özlük haklarında genişletici her türlü çalışmayla onların yanında olmaya devam edeceğiz


Halen görev yapan binlerce zabıt katibi, mübaşir, hizmetli ve şoförün merakla beklediği görevde yükselme sınavı tarihi belli oldu.
GÖREVDE YÜKSELME SINAV TARİHİ BELLİ OLDU

TBMM'de açıklamalarda bulunan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, görevde yükselme sınav tarihi bekleyenler için önemli bir açıklama yaptı.

BAKAN GÜL'DEN GÖREVDE YÜKSELME SINAVI MÜJDESİ

Meclis Plan ve Bütçe Komisyonunda, görevde yükselme sınavı hakkında konuşan Bakan Gül, "2020 yılında içinde görevde yükselme sınavı açacağız. Şu an çalışmakta olan personelimizin bu

görevde yükselme sınavına

girmesini sağlayacağız ve özlük haklarında genişletici her türlü çalışmayla onların yanında olmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı. Adalet Bakanlığı 2020 Görevde Yükselme Sınavı (2020 GYS)

GÖREVDE YÜKSELME SINAVI EN SON NE ZAMAN YAPILDI?

Görevde yükselme sınavı Adalet Bakanlığı tarafından en son 2017 yılında açılmıştı. Sınava giren adayların tercihleri de 2018 yılının sonuna doğru alındı. 2020 yılında yapılması beklenen görevde yükselme sınavının tercihlerinin ne zaman başlayacağı şimdiden merak edilmeye başlandı.

GÖREVDE YÜKSELME SINAVI HANGİ KADROLARI KAPSAYACAK

Görevde yükselme sınavı Yazı İşleri Müdürü, İdari İşler Müdürü, Şeflikler, Zabıt Katibi ve Mübaşir kadroları için yapılacak. Bu kadrolara halen çeşitli ünvanlarda görev yapan tüm personel başvuruda bulunabilir.