İcra Müdür Yardımcılığı Başvuru Sonuçları Açıklandı- 2019 İcra Müdür Yardımcılığı

Eklendiği Tarih: 27.03.2019 / 897 okunma

Adalet Bakanlığınca 30/01/2019 tarihinde yayınlanan 400 icra müdür yardımcısı sınavı için bakanlık personelinden alınan başvurular tamamlandı. Bakanlıkça yapılan değerlendirme sonucu başvuruları kabul edilen icra katipleri 04 Mayıs 2019 Cumartesi günü sınava girmeye hak kazandı. Yazılı sınav, Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü (ÖDSGM) tarafından Ankara'da yapılacak ve adaylara toplamda 100 soru sorulup 110 dakika süre sürecek.

Personelin yapması gereken işlemler:

Sınava girmeye hak kazanan icra katipleri 225 TL olan sınav ücretini MEB Destek Hizmetleri Gen.Md.'lüğünün ilan edilen hesaplarından herhangi birine yatırması gerekmekte ve bu işlemin ardından yine MEB'na ait internet sitesine giriş yaparak başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

Adalet Bakanlığı tarafından 26/03/2019 tarihinde yayımlanan duyuru;

"Bakanlığımızca, icra kâtipleri arasından yapılacak yazılı ve sözlü sınavlar ile 400 icra müdür yardımcısı naklen alınacak olup, yazılı sınava başvurusu kabul edilen adayların, 225.00.-TL (İki Yüz Yirmi Beş Türk Lirası) sınav ücretini MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası şubelerinden herhangi birine, "Kurumsal Tahsilat Programı" aracılığı ile 01-12 Nisan 2019 tarihleri arasında yatırmaları ve www.meb.gov.tr internet adresinden e-başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Duyurulur."

Sınava girecek olan tüm icra katiplerine kamugys.com sitesi olarak başarı dileriz.