KamuGys.Com; kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan memur ve diğer kamu görevlilerini, görevde yükselme sınavına hazırlayarak sınavı kazanmalarını sağlamak amacıyla kurulmuş bir web sitesidir. KamuGys.Com'a üye olmak tamamen ücretsizdir ancak ücretsiz üyelikte günlük 10 soru çözme limiti bulunmaktadır. Üyeliğinizi üst menüdeki Yeni Üyelik linkini kullanarak ya da buraya tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz.
Siteye ücretsiz üye olduktan sonra üyeliğinizi yükseltme imkanı her zaman bulunmaktadır. Bunun için öncelikle ilk site üyeliğinizi oluştururken ücretsiz üyelik seçeneğini kullanarak üyeliğinizi gerçekleştirmelisiniz. Siteyi test ettikten sonra ücretli üye olmaya karar verirseniz, üyeliğimi yükselt linkini kullanarak ücretli pakete geçiş yapabilirsiniz. Bu durumda üyelik başlangıcı olarak ücretsiz üyeliğinizi gerçekleştirdiğiniz tarih değil, ücretli üyeliğe geçiş tarihiniz esas alınmaktadır.
Ücretsiz üyelik ile günlük 5 soru çözebilir, 1 adet test çözümü gerçekleştirebilir, istatistiklerinizi kısıtlı olarak görüntüleyebilirsiniz. Bunların dışında deneme sınavlarına katılamaz, arkadaş listesi özelliğinden yararlanamaz, site üyelerini engelleyemez, profilinizi görüntüleyen üyeleri göremez, online üyeleri görüntüleyemez, özel mesaj gönderemez ve not defteri özelliğinden faydalanamazsınız. Ücretli üyelikte ise tüm bu hizmetlerden sınırsız şekilde faydalanabilirsiniz.
Siteye eklediğimiz soruları konularında uzman kişilere hazırlatmaktayız. Buna ilaveten gelen soruların güncel mevzuta uyumlu olup olmadığını kontrol ettikten sonra siteye ekliyoruz. Ayrıca üyelerimizden gelen soruları da konu ile ilgili uzmanlara gerekli incelemeyi yaptırdıktan sonra sitede yayına vermekteyiz.
KamuGys.Com'a üyelik sınırsızdır ancak ücretli üyelik sadece bir sınav dönemi için geçerlidir. Yazılı sınav giriş tarihi geldiğinde ve sınav gerçekleştikten sonra tüm üyelikler sistem tarafından otomatik olarak ücretsiz üyeliğe dönüştürülür. Sonraki dönemlerde siteden sınırsız faydalanmak için yeniden ücret ödemeniz gerekmektedir.